Selülit, bilinenin aksine, sadece bir estetik kaygı değil ciddi bir damar rahatsızlığıdır. Selülit, varis ve diğer birçok damar rahatsızlığı günümüzde yaşam biçimimizdeki olumsuz davranışlar neticesinde artmaktadır. Selülit bir diğer adı ile portakal kabuğu görünümü, bugün hala bir hastalık olarak kabul edilmemesine rağmen tedavisi yapılmaz ise insan sağlığı için ciddi bir tehlike oluşturmaktadır.

Tedavisi için öncelikle kendiniz ile bir sağlık sözleşmesi yapmalısınız. Yaptığınız kişisel sağlık sözleşmesini yerine getirmek için ise ilk olarak size özel ne yapılması gerektiği konusunda bir uzmandan yardım almalı ve verilen tedavi protokolünü programlı bir şekilde uygulamalısınız.

“Selüliti” yenmek için hakkında geniş bir bilgiye sahip olmalı ve bakış açınızı bu yönde genişletmelisiniz. Ancak bu sayede savaşı kazanabilirsiniz. Bu zaferi kazanmak demek önemli ölçüde sağlığınızı kazanmak anlamına geliyor.

Hepimizin isteği öncelikle sağlıklı olmak değil mi?”

Selülit tam anlamıyla vücuttan atıkların atılma problemi yaşandığı bir metabolizma rahatsızlığıdır. Bu nedenle sellülit ile mücadelede etkin olan, organizmaya sağlıklı besinlerin alınması böylelikle sağlıklı yollarla atılması, lenf sisteminin de bol su içerek aktif hale getirilmesidir.

Selülitten Nasıl Korunulur?

Sağlıklı beslenme ile kilonuzu koruyun. Günde 1500 kalori alın. Çok hareket edin, örneğin jogging yapın, bisiklete binin, yüzün, jimnastik yapın. Ayrıca vitamin ve mineral alın. A ve E vitaminleri deriyi düzgünleştirir. Alkol ve sigarayı yaşamınızdan çıkarmalı, egzersizi yaşamınızın bir parçası haline getirmelisiniz. Egzersizin tek başına yeterli olmadığı selülit tedavisinde özel ve uygun tıbbi cihazlarla doğru bir programın uygulanması çözümü son derece kolaylaştırır.

Yorum Yaz

error: Böyle bir işlem geçersiz kılındı!