Hakkımda

Gülşen Altın

Beslenme ve Diyet Uzmanı

Unutmayın!
Sağlığınızı bugün yapacaklarınızla koruyabilirsiniz,
yarın yapacaklarınızla değil…

Gülşen Altın, ilkokuldan itibaren eğitimini Almanya’da tamamladı. Yüksek eğitimini Köln Fachhochschule für Gesundheit’da BSA Acedemie de Ernahrungsbrater’i tamamlayarak Beslenme Uzmanı oldu.

1993 yılında kurduğu Park Sima Zayıflama Kliniği ile yakaladığı büyük bir başarıyı 2005 yılında daha geniş alanlara taşıdı ve diyet ile zayıflama, bölgesel zayıflama departmanlarına ek olarak, obeziteye ilişkin spor departmanını da faaliyete geçirdi.

İzmir’de 20 yıllık çalışma süreci içerisinde doktor, beslenme uzmanları, hemşire ve spor hocalarından oluşan 15 kişilik bir ekiple, İzmir veEge bölgesinde 7000’den fazla danışana hizmet verdi.

Park Sima sayesinde İzmir halkının 12 ton zayıfladığına dair haberle Yeni Asır gazetesine konu oldu. 2014 yılında faaliyet alanını genişleten klinik bugün İstanbul Nişantaşı’nda bütünsel sağlık anlayışıyla tamamen kişiye özel hizmet vermektedir. Gülşen Altın, Almanya’da aldığı akademik eğitimini bütünsel sağlık alanındaki uzmanlığı ile tamamlamıştır.

Kişinin kan, şeker tahlil değerlerine göre, öncelikle kilo probleminin ana nedenini ortaya çıkarmakta, sonrasında, tamamen kişiye özel bir program oluşturmakta ve kişilerin severek yaşam boyu uygulayacağı ve uygularken zevk alacağı bir beslenme sürecini amaçlamaktadır.

Yapmış olduğu çalışmalarda ağırlıklı olarak, yeme ilişkisi ile insan psikolojisi üzerinde durmuş, yeme bozukluğunun davranışı, davranış bozukluğunun ise yemek yemeyi tetiklediği konusunda güçlü kaynaklar elde etmiştir.

Zayıflattığı birçok kişi ile Fox Tv, NTV, Star Tv, Kanal D ve Show TV ‘de Ana Haber bültenlerinde yer aldı. 2015 yılında Sabah Gazetesi Günaydın ekinde Gülşen Altınla Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği köşesini, Milliyet Gazetesi’nde ALTINCA köşesini, DİVA Dergisi’nin “FEEL FİT” sayfasında yazılar yazmıştır. Eksen Group ile yapmış olduğu iş birliği neticesinde Nişantaşı Salo Manje’nin diyet menüsünü hazırlamıştır.

Kim Demiş Yiyemezsin

Artık Yasak Yok
Tatlıyı ve hamur işini kesmeden glutensiz, lezzetli, muhteşem bir hayat mümkün!

Kitabımız için siparişi www.dr.com.tr‘den verebilirsiniz.

Ofisimizden Fotoğraflar

Keşfedin...

Instagram’da Takip Edin @diyetisyengulsenaltin

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

error: Böyle bir işlem geçersiz kılındı!