Tag: sağlıklı diyet

Diyette Ekmek Tüketin

Diyette Ekmek Tüketin

Diyete başlayan her kişinin öncelikli olarak kalori kesintisi yaptığı, aynı zamanda sağlıklı beslendiğini düşünen çoğu kişinin hayatından sonsuza dek çıkarttığı besin nedir diye sorsam herkesin ortak cevabı ekmek olacaktır. Ve maalesef beslenme bilimiyle uzakta yakından ilgisi olmayan bu durumun, bazı uzmanlar tarafından bile önerildiğini görmekteyiz.Halbuki bilinenin aksine ekmek tüketiminin kilo vermeniz de önemli bir rolü vardır, sadece nasıl ve ne şekilde tüketeceğinizi bilmeniz yeterlidir.

Düğününüzde Fit ve Işıl Işıl Görünün

Düğününüzde Fit ve Işıl Işıl Görünün

Gelinliğinin içinde en güzel haliyle görünmek her kadının hayalidir. Düğününüze sayılı günler kala, cildinizin hiç olmadığı kadar parlak, vücudunuzun ise hiç olmadığı kadar ince ve sıkı olmasını istiyorsanız yapacağınız birkaç uygulama ile büyük günde kendinizi baştan yaratabilirsiniz.

Bayramda Kilo Almamanın Yolları

Bayramda Kilo Almamanın Yolları

Akraba ve dost ziyaretlerinde ikram edilen bir tek bayram şekerinin 50 kalori, iki dilim baklavanın 450-500 kalori, şöbiyetin ise 400 kalori olduğunu, 3-4 ev ziyaretinde yediklerinizle aldığınız kaloriyi yakmak için de en az 1-1.5 saat tempolu yürümeniz gerektiğini biliyor muydunuz?

Sıkı ve Diri Bir Vücut İçin

Sıkı ve Diri Bir Vücut İçin

Doğa gereği, kadınların bağ dokusu çok esnek, karın ve kalçası ise yağlanmaya programlıdır. Nedeni; kadınların hamilelik durumunda ve hamilelik süresi boyunca karın ve çevresinin yeteri kadar esnemesi ve çocuğu koruyacak yağ dokusunun oluşmasını sağlamaktır. Bu durum her nekadar biz bayanlar için haksızlık gibi görünse de, esnek yağ dokusu sayesinde soyumuzu devam ettirebildiğimizde bir gerçek.

Karın Bölgesi Yağlanmalardan Nasıl Kurtulursunuz?

Karın Bölgesi Yağlanmalardan Nasıl Kurtulursunuz?

Sabah uyandığınız andan itibaren elinize minimum 1 adet damacana tutuşturulsa ve bu damacanayla butun gun birlikte hareket etmeniz gerekse, günlük hareket kabiliyetiniz ne kadar olur?

Dunyada çoğu kişi, karın bölgesinde 1 adet damacanın ağarlıgı kadar bir yağ kütlesiyle hayatını surduruyor. Kişi bu fazla ağırlığı taşıdığını farkına bile varmıyor . Durumun ciddiyetine varmayan bireyin herhangi bir önlem alması da çok gecikiyor.
Karın bölgesi yağlanması metabolik sendromun ,insülin direnci ,hipoglisemi, koroner damar hastalığı, kalp krizi, diabet, kolesterol hatta kanser gibi risklerin de ana nedenlerinden biridir. Bu sebeple, fiziki kaygının ötesinde son derece ciddiye alınması gereken bir konudur.

Sağlıklı Zayıflamanın Püf Noktaları

Sağlıklı Zayıflamanın Püf Noktaları

Bir doktora ve bir diyetisyene danışmadan yapılan diyet uygulamaları, çoğu zaman üzücü sonuçları da beraberinde getiriyor. Yanlış yapılan diyet uygulamaları; hem vücuda zarar veriyor, hem de kalıcı çözümler yaratmaması nedeniyle sık sık diyet yapma eyleminin tekrar edilmesine zemin hazırlıyor.

Bunun için zayıflamak isteyen, sağlıklı ve dengeli beslenmek isteyen kesinlikle bir doktora ve diyetisyene başvurmalı. Gerekli kontrol ve araştırmalar yapıldıktan sonra uygulamaya geçmeli. Hazırlanacak diyet listesine ve egzersizlere uymalı. Kişi, bölgesel ve kalıcı zayıflama için, kendisine özel hazırlanacak programa uymalı.

error: Böyle bir işlem geçersiz kılındı!