Tag: sağlıklı beslenme

BESLENME ÇANTASINA ANNE ELİ DEĞMELİ

BESLENME ÇANTASINA ANNE ELİ DEĞMELİ

Okulların açıldığı bu dönemde, hem öğrenciler hem de vekilleri tatlı bir telaş sardı. Yeni eğitim öğretim yılına başlayacak yüzbinlerce öğrencinin beden sağlığı ise her şeyden önemli. Günümüzdeki yiyecek ve içecek seçenekleri yüzünden, çocuklarımızın bedel sağlıklarının ihmale gelmemesi gerekiyor. Günün büyük bir bölümünü okulda geçirecek olan öğrencilerin, sağlıklı beden gelişimleri için aldıkları gıdanın önemi tartışılmaz.
Çocuklarınızın hem bedensel hem de zihinsel enerjisi için dengeli sağlıklı bir beslenme planı yapılmalısınız.

GIDA ALERJİNİZ Mİ VAR, DİKKATE ALIN

GIDA ALERJİNİZ Mİ VAR, DİKKATE ALIN

Dünyada gıda alerjisi ve tepkimeleri o kadar yaygınlaştı ki, her dört Norveç ‘liden biri , belirli besinlere karşı tepki gösterdiklerini düşünüyorlar. Türkler için ise daha kanıtlanmış bir çalışma yok fakat bulgular bizim de oranımızın gittikçe arttığı yönünde. Peki gıda alerjisi nedir, ve gıda alerjisi olduğunu nasıl hissetmeye başlarsın?

Tatilde Kilo Verin

Tatilde Kilo Verin

Tatildesiniz ve kilonuzu korumak hatta kilo vermek mi istiyorsunuz, otellerin son derece cezbedici, bin bir çeşit açık büfe yemeklerinin içinde bunu başarabilmek hiç kolay değil. Fakat yaza hazırlık için vermiş olduğunuz kiloların yada yapmış olduğunuz onca sporunda birkaç günle boşa harcanmaması gerekiyor. Sonrasında suçluluk duygusu hissetmemeniz, döndüğünüzde kilonuzu korumuş hatta vermiş bile olmanız için bilinenin aksine bütün akşam öğünlerinizi Izgara tavukla geçirmenize gerek yok. Sadece birkaç unsura dikkat etmeniz, son derece keyifli bir açık büfe deneyimi geçirmeniz için yeterli.

Diyette Ekmek Tüketin

Diyette Ekmek Tüketin

Diyete başlayan her kişinin öncelikli olarak kalori kesintisi yaptığı, aynı zamanda sağlıklı beslendiğini düşünen çoğu kişinin hayatından sonsuza dek çıkarttığı besin nedir diye sorsam herkesin ortak cevabı ekmek olacaktır. Ve maalesef beslenme bilimiyle uzakta yakından ilgisi olmayan bu durumun, bazı uzmanlar tarafından bile önerildiğini görmekteyiz.Halbuki bilinenin aksine ekmek tüketiminin kilo vermeniz de önemli bir rolü vardır, sadece nasıl ve ne şekilde tüketeceğinizi bilmeniz yeterlidir.

Düğününüzde Fit ve Işıl Işıl Görünün

Düğününüzde Fit ve Işıl Işıl Görünün

Gelinliğinin içinde en güzel haliyle görünmek her kadının hayalidir. Düğününüze sayılı günler kala, cildinizin hiç olmadığı kadar parlak, vücudunuzun ise hiç olmadığı kadar ince ve sıkı olmasını istiyorsanız yapacağınız birkaç uygulama ile büyük günde kendinizi baştan yaratabilirsiniz.

Bayramda Kilo Almamanın Yolları

Bayramda Kilo Almamanın Yolları

Akraba ve dost ziyaretlerinde ikram edilen bir tek bayram şekerinin 50 kalori, iki dilim baklavanın 450-500 kalori, şöbiyetin ise 400 kalori olduğunu, 3-4 ev ziyaretinde yediklerinizle aldığınız kaloriyi yakmak için de en az 1-1.5 saat tempolu yürümeniz gerektiğini biliyor muydunuz?

Yeni Doğum Yapmış Kadınlar/Emziren Kadınlar Ve Oruç Tutulması

Yeni Doğum Yapmış Kadınlar/Emziren Kadınlar Ve Oruç Tutulması

Emzirme dönemindeki annelerle diğer kadınların besin ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Emziren bir anne, diğerlerinden yüzde 20 daha fazla enerji almalıdır. Alması gereken protein miktarı ise yüzde 30 daha fazladır. Bunun yanında kalsiyum, fosfor, çinko, A vitamini gibi bazı maddelerin yüzde 50 daha fazla alınması gerekmektedir. Yani emziren anne, diğer annelerden daha fazla ve daha kaliteli beslenmelidir. Emzirme dönemi içersinde oruç tutmanın normal enerji ihtiyacını azalttığı unutulmamalıdır ve beslenme programı mutlaka artan enerji ihtiyacına göre düzenlenmelidir.

error: Böyle bir işlem geçersiz kılındı!